Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj
Dzisiaj106
Wczoraj105
Ten tydzien579
Ten miesiąc2041
Ogółem442521

sobota, 23, październik 2021

ogłoszenia

BINDY W GRZE BLACK OPS

Witam
Tak jak obiecałem opisze dla Was jak tworzyć tzw. „bindy” czyli przypisywanie określonych komend do klawiszy, w grze COD: BO.
Jest to jeden ze sposobów polegający na modyfikacji pliku w folderze z grą. Są jeszcze inne sposoby m.in. programy do tworzenia bindów ale nie czuję się kompetentny do ich przedstawiania.
A wiec zaczynamy….
Najpierw musimy odnaleźć plik który mamy modyfikować nazywa się on: config_mp.cfg i znajdziemy go w folderze z grą. W moim przypadku jest to : D:\Gry\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops\players. Gdy już znajdziemy plik edytujemy go najlepiej WordPadem (może być nawet notatnik ale jest mniej wygodny). Na początku pliku znajdziemy sekcje w której każdy wiersz zaczyna się od „bind” i w tej właśnie sekcji dopisujemy interesujące nas komendy.
Wybieramy klawisz który nas interesuje np. F4 i w nowym wierszu wpisujemy komendę:
bind F4 "say Witam_wszystkich_/_Hi_All"

rozbijając na poszczególne części piszemy. bind następnie klawisz do jakiego chcemy przypisać funkcje F4 potem otwieramy cudzysłów (ważne aby o nim pamiętać inaczej komenda nie zadziała) dalej wpisujemy to co ma się stać w tym przypadku say i po spacji wpisujemy tekst który ma się ukazać na czacie w grze np. witam_wszystkich (ważne aby w tekście który ma się ukazać wszystkie spacje zamienić na dolną pauzę jeżeli wstawicie spację komenda nie zadziała)potem już tylko zamykamy cudzysłów i zapisujemy plik.
Teraz gdy wejdziemy do gry i wciśniemy klawisz F4 na ekranie pojawi nam się napis i przywitamy się z obecnymi na serwerze .
Oczywiście możemy do naszych napisów dodać trochę koloru wpisując przed danym napisem odpowiedni znak:

bind F4 "say ^2Witam_wszystkich^7_/_^:Hi_All"

tak wygląda komenda z ustaleniem kolorów dla poszczególnych wyrażeń. (witam wszystkich w kolorze jasna zieleń)(znak / w kolorze białym)(hi all w kolorze ciemna czewień)


A tu podaję dla zainteresowanych oznaczenia poszczególnych kolorów:

^1 = Jasna-Czerwień
^2 = Jasna-Zieleń
^3 = Żółty
^4 = Ciemny-Niebieski
^5 = Błękitny
^6 = Różowy
^7 = Biały
^8 = Szary
^9 = Brązowy
^0 = Czarny
^@ = Cynamonowy
^= = Jasny-Niebieski
^; = Ciemna-Zieleń
^: = Ciemna-Czerwień
^> = Jasno-Szary
^< = Pomarańczowy
^? = Fioletowy
Mam nadzieję że ten mini poradnik pomoże wam w ustawianiu bind’ów. Powodzenia i dobrej zabawy ;)


Zapraszamy serdecznie do korzystania z TS3.

TeamSpeak to popularny i darmowy komunikator głosowy (VoIP) służący przede wszystkim do prowadzenia rozmów w sieci LAN oraz przez Internet. Jego siłą jest możliwość prowadzenia rozmów wieloosobowych odbywających się one w formie grupowego czatu. Program przydatny jest przede wszystkim podczas sieciowych rozgrywek, umożliwiając bezpośrednią komunikację pomiędzy graczami. Aplikacja składa się z modułu klienta oraz serwera. Występuje w wersji dla Windows, Linux oraz Mac OS.

Po zainstalowaniu aplikacji można się zalogować na nasz TS3, podajemy ip naszego ts3. ip:sbsp.pl

Tu zmieszczamy link ze strony producenta, z którego można spokojnie pobrać TS3 

http://www.teamspeak.de/pl/download/


       REJESTRACJA

Ze względu na dużą ilość spambotów, każdy użytkownik w procesie rejestracji musi podać nick z gry oraz adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny. Po sprawdzeniu czy użytkownik figuruje w bazie graczy serwerów link zostanie aktywowany i użytkownik dostanie dostęp do naszej strony www.sbsp.pl. W innych przypadkach link będzie usunięty.